Plesne v našom organizme.

19.04.2021

Plesne napádajú akékoľvek tkanivo od kože až po orgány, ako sú pľúca, črevá, močový trakt, srdce a ďalšie. Rozdeľujú sa na plesne vláknité a kvasinky. Napr. Candidóza patrí medzi kvasinky. Podstatné je, že plesne spracovávajú cukor, z ktorého vytvárajú potrebnú energiu. Preto prebytok cukru, či už zavinený nadmerným príjmom alebo špatným spracovaným pri metabolických chorobách, spôsobuje často rozšírenie plesní. Než sa nám podarí plesne zlikvidovať ,musíme vyčistiť tkanivá od nežiaducich látok, ako sú zostatky liekov ako sú antibiotiká, kortikoidy, chemoterapeutiká, na rádioaktívnu a chemickú záťaž a ťažké kovy. Rovnako dôležité je upraviť metabolizmus, aby sa ku tkanivám nedostávali prebytky cukru. Opakovane aplikujeme preparát Yeast.

Plesne sa liečia veľmi obtiažne. Zvyčajne ich liečbou len zkľudníme, po čase opäť recidivujú. V detoxikačnom procese musíme predpokladať, že s nimi budeme bojovať často i celé roky. Na ich likvidácii sa podieľa imunitný systém svojou bežnou činnosťou, predovšetkým likvidovaným častíc plesňového ochorenia (fagocytózou).

Skôr ako začneme smerovať imunitný systém na plesne, je potrebné, aby boli obličky v optimálnej kondícii, nakoľko zodpovedajú za protiplesňovú imunitu. Ako prvé podávame preparát UrinoHelp. Súčasne podávame preparát Mindren. Potom bude protiplesňová imunita dobre fungovať a môžeme potom plesne z organizmu odstrániť preparátmi Yeast či Joalis Candid a ďalšími, ktoré obsahujú protiplesňové informácie, napr. Ekzemex - kožné problémy, Antimetal - ťažké kovy, Antidrog - záťaž liekmi, Antichemik - chemická záťaž, Mycotox- plesňové toxíny....

Plesne môžu spôsobovať veľmi závažné ochorenia. Často žijú v symbióze s inými mikroorganizmami (stafylokoky), ťažkými kovmi a toxínmi v tele. Plesne sa dokážu veľmi rýchlo adaptovať na náš organizmus, na jeho životné cykly a pochody a veľmi dobre začnú využívať slabiny imunitného systému k svojmu prospechu, k svojmu rastu za cenu zničenia makroorganizmu. V organizmu môžu byť v neaktívnej forme. Ako náhle nastanú vhodné podmienky začnú rásť, prerastať do okolia, kolonizovať organizmus. Veľmi často sa vyskytujú v hrubom čreve, odkiaľ prerastajú do močových ciest či gynegologických orgánov, kde potom spôsobujú nepríjemné ochorenia.

Plesne sa môžu v organizme vyskytovať kdekoľvek, v akomkoľvek orgáne.

Rovnako ako klasická medicína, vidí aj celostná medicína nárast plesní u pacientoch liečených široko spektrálními antibiotikami, cytostatiky, imunosupresivmi, hormonálnou antikoncepciou. Ďalej sa plesne objavujú v tkanivách, ktoré sú zaťažené kovmi ako je nikel, platina, kadmium, meď, olovo, cín, zinok, zlato, striebro. Tieto kovy sa do nášho organizmu dostávajú zo vzduchu, zo šperkov, amalgámových plomb, kozmetických prípravkov. Náchylný k zaplesneniu organizmu sú diabetici (plesne milujú a potrebujú pre svoj život cukry), ďalej ľudia s poruchami funkcie žľazy s vnútornou sekréciou, a to štítnej žľazy, slinivky, vaječníkov aj prostaty.

Plesne sú často krát za nejasnými zdravotnými problémami, napr. za cystami na gynekologických orgánoch, môžu byť príčinou nedostatočného vývinu pŕs u dievčat, ďalej stoja za poruchami plodnosti u mužov i žien. Sú príčinou tzv. rastových bolestí kostí, najmä dolných končatín u detí.

Plesne sa do nášho organizmu väčšinou dostávajú potravou. Až 60% potravín je zamorených plesňami (obilné zrná, orechy, rôzne cereálne výrobky, kontaminovaná zelenina, staré zemiaky, kukurica, výrobky z obilnín, čiže aj celozrnné pečivo).

Plesne likvidujú slizničnú imunitu, imunoglobuliny triedy IgA. Ďalej produkujú toxíny, ktoré zaťažujú pečeň a ďalšie orgány, vrátane nervového systému.

Podľa klasickej medicíny pacienti s potiažami, ktoré sú spôsobené uvedenými mikroorganizmami, pokiaľ nemajú adekvátnu protilátkovú odpoveď v laboratórnych testoch, nemôžu byť označené správnou diagnózou. To znamená, že ich protilátky nezodpovedajú pozitivite v danom rozsahu od - do. Ak majú protilátky v tesne pod dolnou hranicou, potom hovoríme, že sú hraničné a medicína už zvažuje, že by mohlo ísť napr. o borélliu, ale nie je potvrdená. Pokiaľ je počet ešte menší, potom už medicína vôbec o pozitivite neuvažuje, hoci príznaky súhlasia. Podľa EAV či iných alternatívnych metód potom vieme, že v organizme skutočne daný mikroorganizmus je a spôsobuje problém (ide o chronické problémy). Plesňové zaťaženia bývajú veľmi húževnaté a je treba ich pravidelne kontrolovať a detoxikovať.

© 2018, DETOXIKÁCIA, Trnava 91701  
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky